Burnos higiena ir profilaktinė priežiūra

Profesionali burnos higiena – profilaktinė procedūra, užtikrinanti patikimą apsaugą nuo dantų demineralizacijos, ėduonies, periodontito ir kitų dantų ligų. Jos metu šalinamos mineralizuotos ir nemineralizuotos apnašos, poliruojami dantų ir plombų paviršiai, taikomos gydomųjų priemonių (fluoro) aplikacijos. „Šypsnio“ odontologijos klinikos specialistai atliks visas profesionalios burnos higienos procedūras ir informuos apie savarankišką burnos ertmės higieną, apibrėš individualius dantų valymo principus. Primename, kad neskiriant pakankamai dėmesio asmeninei burnos higienai, ant dantų paviršiaus pradeda kauptis minkštasis bakterinis apnašas, vėliau prasideda apnašų mineralizacija ir formuojasi dantų akmenys, kurie tampa įvairių susirgimų priežastimi, gali sukelti skausmus ir turėti įtakos dantų praradimui.

Kaip atliekama profesionali burnos higiena ir kokia jos nauda?

Profesionalios burnos higienos metu gydytojas-odontologas įvertins, ar Jūsų dantų valymo įpročiai yra tinkami, ar nėra aplink dantis esančių audinių uždegimo, padės parinkti geriausias priemones tinkamai burnos priežiūrai namuose. Ne visada įmanoma teisingai išsivalyti dantis: šepetėlio forma ar dydis ne visuomet leidžia pasiekti visas dantų vageles ar šonus, todėl valoma tik tam tikra dantų dalis. Net ir naudojant tarpdančių šepetėlius ar siūlą, maisto likučiai nepašalinami kokybiškai, todėl atsiranda dantų apnašos, kuriose ima daugintis bakterijos, sukeliančios periodonto ligas. Vyksta dantų apnašų kalkėjimo procesas ir virsmas akmenimis.

Kaip dažnai reikalinga profesionali burnos higiena?

Nesprendžiant dantų apnašų ar akmenų problemų, gali kilti dantenų uždegimas, kuris anksčiau ar vėliau gali peraugti į periodontitą. Laiku nepradėjus tinkamo gydymo, galimas dantų netekimas. Norint išvengti rimtų sveikatos problemų, odontologo specialisto kabinete rekomenduojama apsilankyti bent du kartus per metus. Profesionali burnos higiena dažniausiai yra reikalinga ir prieš kitas odontologines ar ortodontines procedūras, netgi dantų balinimą. Burnos higienos procedūros metu profesionalus burnos higienistas ar gydytojas saugiai nuvalys kietąsias ir minkštąsias apnašas, kruopščiai pašalins dantų akmenis bei atliks dantų paviršiaus poliravimą.