Dantų balinimo procedūros

Dantų balinimas yra viena populiariausių ir plačiausiai pasaulyje taikomų estetinės odontologijos procedūrų. Visame pasaulyje atlikti tyrimai įrodė, kad sveikų dantų balinimas yra visiškai saugi procedūra, nekeičianti dantų ir aplinkinių audinių struktūros. Siekiant efektyvių, greitų ir ilgalaikių rezultatų, dantų balinimas turi būti atliekamas griežtai laikantis gydytojo rekomendacijų ir nurodytų sąlygų. Profesionaliai atlikti balinimo darbai užtikrina nepriekaištingą šypsenos estetiką, suteikia daugiau pasitikėjimo savimi ir savo išvaizda. Naudojant modernias balinimo priemones, rezultatai gali išlikti iki kelių metų, tačiau labai svarbu rūpintis tinkama burnos higiena. Dantų baltumas priklauso ir nuo genetikos, mitybos įpročių, paciento amžiaus ir kitų veiksnių. „Šypsnio“ odontologijos klinikos specialistai įvertins jūsų dantų būklę ir konkrečiu atveju parinks tinkamiausią balinimo procedūrą.

Kodėl keičiasi dantų spalva?

Dantų emalio spalva gali kisti dėl įvairiausių faktorių: maisto ir gėrimų (kavos, arbatos, vyno), tabako, dantų traumų, amžiaus, paveldimumo ir kt. Dantų balinimas – viena populiariausių ir, kaip moksliniai tyrimai įrodo, saugiausių estetinės odontologijos procedūrų, kurią rekomenduojama atlikti tik prižiūrint gydytojui-odontologui.
Balinimo procedūros efektyvumas priklauso nuo paciento mitybos įpročių, dantų emalio struktūros, pasirinkto balinimo metodo, dantų būklės ir kitų individualių veiksnių. Prieš balinimą rekomenduojama atlikti burnos higienos procedūrą, kurios metu pašalinami akmenys bei kitos susikaupusios medžiagos tam, kad balinamasis gelis pasiskirstytų tolygiai ir iš dantų paviršiaus būtų galima išnaikinti gilias pigmentines dėmes. Procedūros metu kai kuriems pacientams gali padidėti dantų jautrumas, tačiau jis išnyksta praėjus kelioms dienoms po balinimo.

Dantų balinimo būdai

Siūlome keletą dantų balinimo būdų – balinimą specialia balinimo lempa (balinimas atliekamas klinikoje) ir balinimą namuose, naudojant individualias ar universalias kapas. Tinkamiausias balinimo būdas parenkamas individualiai, pagal kiekvieno paciento poreikius.

– Dantų balinimas lempa

     Dantų balinimo procedūra atliekama patyrusio gydytojo-odontologo. Dantys kruopščiai padengiami balinamuoju geliu, kurio veikimą aktyvuoja speciali lempa. Gelio kiekis ir lempos veikimo laikas yra individualiai parenkamas kiekvienam pacientui. Ši procedūra yra saugi ir nesukelia jokio diskomforto. Maksimalus dantų baltumas pasiekiamas vos per vieną kartą. Lempos spinduliai neįkaitina danties audinių, todėl klientas nejaučia jokių ilgalaikių dantų jautrumo požymių, o rezultatas išlieka ilgą laiką (procedūros trukmė – 1,5–2 val).

– Dantų balinimas kapomis

     Balinimas individualiomis kapomis. Šiuo atveju dantų technikai individualiai, pagal paciento žandikaulių ir dantų formą, pagamina elastingas silikonines kapas, kurios nakčiai ištepamos lipniu balinamuoju geliu ir miego metu balina dantų emalį. Balinimas trunka 1–2 savaites.

     Balinimas universaliomis kapomis. Šiuo atveju pacientui parenkama universali kapa, labiausiai tinkanti pagal jo dantų ir žandikaulio formą. Naudojimas yra toks pat, kaip ir individualiosios kapos. Balinimas trunka 1–2 savaites.

Keletas papildomų faktų:

  • Keletą dienų (iki savaitės) gali jaustis jautrumas iškart po balinimo procedūros;
  • Procedūra aktyvinant gelį speciali šviesa atliekama 1-3 kartus, priklausomai nuo danties išbalimo.
  • Renkantis bet kokį balinimo būdą, dantys turi būti nepriekaištingai švarūs – be apnašų. Dažnai tenka atlikti burnos higienos procedūrą tam kad gelis tolygiai padengtų danties paviršių.
  • Reikia įvertinti tai, kad matomose vietose esančios plombos neišbals. Populerus sprendimo būdas yra išbalinti dantis ir pagal naująją spalvą parinkti ir pakeisti senas plombas naujomis