Dantų implantacija

Dantų implantai yra vienas pažangiausių ir plačiausiai pasaulyje taikomų gydymo priemonių vieno ar kelių prarastų dantų atkūrimui. Implantai laiko vainikėlį ar tiltą taip, tarsi šaknis laikytų tikrą dantį. Taip atkuriamos pirminės dantų funkcijos ir užkertamas kelias fiziologiniams sutrikimams.

Dirbame su profesionaliais „Straumann“ ir „NeoDent“ implantais. „Straumann“ – šveicariški, pasaulyje pirmaujantys, patikimi ir laiko patikrinti titaniniai implantai. „NeoDent“ – braziliški, naujos kartos implantai, savo techninėmis savybėmis nenusileidžiantys „Straumann“. „NeoDent“ – tai „aktyvūs“ implantai, kurių gijimo laikas yra daug trumpesnis, lyginant su įprastais gaminiais, t. y. dirbtinį dantį galima uždėti jau po 6 savaičių. „Straumann“ ir „NeoDent“ implantams suteikiama viso gyvenimo gamintojo garantija, tačiau pacientas privalo rūpintis tinkama implantų priežiūra ir burnos higiena. Garantuojame darbų kokybę – įvykus bet kokioms komplikacijoms ne dėl paciento kaltės, atliekame nemokamas gydymo, implantų keitimo procedūras.

Kaip dantų praradimas keičia gyvenimo kokybę?

Žmonės, netekę vieno ar kelių dantų, ima keisti savo įpročius: mažiau šypsosi, nejausdami koreguoja mitybą ar, tiesiog, nekokybiškai sukramto valgomą maistą. Kramtymo funkcijos sutrikimai gali sukelti ir virškinamojo trakto sutrikimus. Prarastų dantų atstatymas gali padėti išspręsti šias ir daugybę kitų netiesioginių pasekmių.
Dantų implantai ne tik leidžia Jums drąsiai šypsotis, suteikia pasitikėjimo savimi, bet ir užkerta kelią kitiems fiziologiniams sutrikimams.

Implantacija – efektyvus prarastų dantų atstatymas

Yra daugybė būdų, kaip atstatyti prarastus dantis, tačiau dažniausiai implantacija yra efektyviausias ir patikimiausias pasirinkimas. Implantas funkcionuoja kaip natūralus dantis: Jūs jo nejaučiate ir neprivalote saugoti labiau nei natūralaus savo danties. Tai puiki išeitis tiems, kurie dėl traumos, periodontito ar kitų priežasčių yra netekę vieno ar kelių dantų. Itin dažnai implantai yra vienintelis logiškas ir efektyvus pasirinkimas, norint susigrąžinti funkcionalumą ir kaulo struktūra. Pats dantis yra atkuriamas protezavimo metu.

Implantų privalumai ir trūkumai

Privalumai:

  • Implantuoti dantys funkcionuoja geriau nei kitos įprastos protezavimo priemonės (tiltinis ar išimamas dantų protezas).
  • Implantai nesukelia jokio pavojaus kitiems, natūraliems Jūsų dantims. Priešingai – jie ne tik papildomai neapkrauna sveikų dantų, tačiau neleidžia jiems pasislinkti į tą pusę, kurioje trūksta dantų.
  • Sustabdomas kaulo tirpimas.

Trūkumai:

  • Vieno implanto gali nepakakti norimam geriausiam rezultatui pasiekti, o tai jau gana didelė investicija.
  • Implantavimo procedūra yra ilgalaikis procesas, galintis trukti iki 9 mėnesių (įskaičiuojant protezavimo ir gijimo etapus).
  • Implantavimas – chirurginė procedūra, kuriai būdingi tipiniai operacijų simptomai: skausmas ar patinimas, kurie gali tęstis keletą dienų.

Dantų implantacijos etapai

Dantų implantacija – ilga ir kompleksiška procedūra.
Pirmasis etapas yra konsultacija. Gydytojas-chirurgas apžiūri pacientą bei pateikia savo vertinimą. Atsižvelgiant į situaciją ir paciento poreikius, sudaromas gydymo planas.
Antrasis etapas yra žandikaulio parengimas implantacijai. Tais atvejais, kuomet pacientas yra netekęs vieno ar kelių dantų ilgesnį laiką, kaulas, negaudamas įprasto krūvio, toje vietoje ima tirpti. Tuomet yra būtinas kaulo priauginimas (augmentacija). Šią procedūrą atlieka gydytojas-chirurgas, naudodamas specialias priemones.
Trečiasis etapas yra implanto įsodinimas į žandikaulį: titano lydinio varžto formos implantas įsukamas į kaulą ir paliekamas prigyti (trukmė 3–6 mėnesiai).
Ketvirtasis etapas yra protezavimas. Gydytojas-ortopedas ant implanto, kuris atstoja danties šaknį, pritvirtina danties formos vainikėlį ar vainikėlių tiltinį protezą, kuris ir yra naujasis Jūsų dantis.