Dantų protezai ir protezavimas
Dantų protezavimas – tai pažeistų, nulūžusių ar prarastų dantų atstatymas, jų struktūros, formos, spalvos koregavimas. Protezavimas taikomas tuomet, kai įprastas plombavimas yra neefektyvus arba neįmanomas. Procedūros metu atkuriami trūkstami dantys ar jų eilės, atstatomos sąkandžio ir kramtymo funkcijos, kadangi, netekus vieno ar kelių dantų, keičiasi kramtymo kokybė, dantų funkcionalumas ir estetika. Laiku neatlikus gydymo, vystosi žandikaulio sąnario pakitimai. „Šypsnio“ odontologijos klinikos specialistai, bendradarbiaudami su profesionaliais dantų technikais, užtikrina išskirtinai aukštą protezavimo kokybę, atliktų darbų estetiką ir ilgaamžiškumą. Protezavimo metu naudojamos patikimos, žinomo gamintojo medžiagos ir moderni darbo įranga.
Kokia dantų protezavimo nauda?
Dantų protezavimas yra viena efektyviausių priemonių, skirta prarastų ar pažeistų dantų atkūrimui. Tai ilgalaikis ir patikimas sprendimas, pasižymintis puikiomis estetinėmis savybėmis, didinantis pasitikėjimą savimi, leidžiantis džiaugtis nuostabia šypsena ir atstatyti kramtymo funkciją. Prarasti ar pažeisti dantys sukuriami dantų technologų laboratorijoje pagal esamų dantų atspaudą ir įtvirtinami paciento dantų lanke. Modernios technologijos ir dėmesys protezo gamybai užtikrina, kad dantų protezavimas yra funkcionalus sprendimas, nesukeliantis diskomforto ir papildomų dantų priežiūros problemų.
Dantų protezavimo būdai
„Šypsnio“ klinikoje naudojami 4 pagrindiniai dantų protezavimo būdai:
- Bemetalė cirkonio keramika. Šiuo atveju visas danties karkasas gaminamas iš cirkonio keramikos, kas leidžia pasiekti maksimalią estetikos ir funkcionalumo dermę. Burnos gleivinė ir minkštieji audiniai itin gerai toleruoja bemetalę keramiką, todėl ši technologija dažniausiai naudojama priekiniams dantims protezuoti. Bemetalės keramikos vainikėlis (dėl savo panašumo į natūralią danties struktūrą ir galimybės protezuoti itin arti dantenų) visiškai nesiskiria nuo natūralaus danties.
- Presuota E-max keramika. Tai pažangiausias protezavimo būdas, leidžiantis itin tiksliai atkurti danties formą, spalvą ir skaidrumą. Vizualiai ši technologija labai panaši į cirkonio keramiką (porcelianą), tačiau lenkia ją savo fizikinėmis savybėmis – yra kietesnė ir atsparesnė aplinkos poveikiui.
- Metalo keramika. Metalinis karkasas padengiamas keramikos sluoksniu pagal paciento dantų formą. Ši technologija dažniausiai naudojama ne itin matomų dantų protezavimui. Tai vienas ekonomiškiausių protezavimo būdų, pasižymintis itin geru kokybės ir kainos santykiu.
- Laikini protezai. Svarbiausias laikinų protezų, gaminamų iš specialaus plastiko, tikslas – leisti pacientui vizualiai pamatyti ir koreguoti būsimus naujus dantis ir išvengti diskomforto gydymo metu. Dantų protezavimas laikinais protezais pritaikomas jau antrojo apsilankymo metu ir leidžia visą gydymo laikotarpį pacientui jaustis taip, tarsi jis būtų su natūraliais dantimis.
Kas yra tiltai ir kam jie reikalingi?
Tiltai – tiek metalo, tiek bemetalės keramikos vainikėliai (danties protezai), kurie gali būti naudojami kaip tiltai (t. y. sujungiami trys ar daugiau) tam, kad būtų atkurtas trūkstamo danties funkcionalumas. Tai vienas ekonomiškiausių dantų protezavimo būdų, leidžiantis atstatyti prarasto danties estetinį vaizdą ir funkcionalumą.
Kas yra mikroprotezavimas ir kada jis taikomas?
Mikroprotezavimas (įklotai, užklotai, laminatės) – tai protezavimo būdas, kai norima atstatyti pažeistus danties audinius, kuo įmanoma tiksliau atkuriant danties anatomiją ir okliuziją (kramtomąjį danties paviršių). Mikroprotezavimo metu nereikia šlifuoti sveikų danties audinių – užklotai, įklotai ir laminatės yra „klijuojamos“, todėl nereikia papildomų retencinių taškų. Taip išsaugomi sveiki danties audiniai. Profesionaliai atliktos restauracijos prilygsta natūralaus danties estetikai, todėl burnoje yra nepastebimos. Be to, pacientui nereikia adaptacinio periodo, kadangi šios restauracijos, priešingai nei kiti svetimkūniai, yra nejuntamos.