Dantų rovimas

Danties rovimas – viena dažniausių chirurginių procedūrų, reikalaujanti gydytojo kompetencijos ir kruopštaus darbo. Odontologas stengiasi ne tik pašalinti dantį be skausmo, bet ir atlikti tai profesionaliai ir saugiai, nesukeliant jokių šalutinių požymių. Paprastai su dantų rovimu susiduriame dar vaikystėje, kuomet tenka šalinti pieninius dantukus. Išdygus nuolatiniams ir protiniams dantims, dantų šalinimas tampa rimtesne, specialisto pagalbos reikalaujančia procedūra. „Šypsnio“ klinikoje Jus maloniai priims kvalifikuotas burnos chirurgas-periodontologas. Atlikęs rentgenologinius tyrimus, gydytojas smulkiai paaiškins apie Jūsų dantų būklę, aptars galimus gydymo būdus ir padės priimti geriausią sprendimą konkrečiu atveju. Dantų šalinimas atliekamas taikant vietinę nejautrą ir trunka nuo 30 min. iki keleto valandų (išskirtiniais atvejais).

Individuali procedūra kiekvienu atveju

Dantų šalinimo procedūros būna labai įvairios, nuo visiškai nesudėtingų ir tam tikrais atvejais atliekamų namuose (pieninių dantukų šalinimas) iki sudėtingesnių, atliekamų gydytojo odontologo. Neretai pasitaiko itin sudėtingų atvejų, kuomet burnos chirurgui tenka skirti dvi ar daugiau valandų šalinant dantį dalimis, taip siekiant kuo mažiau pažeisti žandikaulio audinius. Šios procedūros yra sudėtingos ir reikalaujančios papildomo dėmesio iš paciento dantų priežiūrai ateityje: tam, kad gijimo laikotarpiu nekiltų komplikacijų, po danties šalinimo privaloma laikytis gydytojo rekomendacijų. Kartais tenka keisti dantų priežiūros įpročius namuose.

Protinių dantų šalinimas

Protinių dantų šalinimas – sudėtinga ir rimta chirurginė procedūra, kurios daugelis pacientų bijo. Protiniai dantys ypatingi tuo, kad jie vieninteliai dygsta žmogui jau suaugus, deja, jų šaknys dažniausiai būna kreivos, susisukusios. Dygdami jie stumia šalia esančius dantis dėl vietos trūkumo žandikaulyje. Tai gali kelti skausmą, paskatinti dantų susigrūdimą. Kita dažna problema – netinkama protinių dantų priežiūra: jei valymo metu šepetėliu nepašalinamos besikaupiančios apnašos, kaupiasi bakterijos, sukeliančios dantų kariesą ir jo komplikacijas, dantenų uždegimą. Abiem atvejais būtinas protinių dantų šalinimas.

Retinuoto danties šalinimas

Retinuoti dantys – tai susiformavę, tačiau neišdygę protiniai dantys. Jų šalinimas – rimta procedūra, tačiau bijoti jos nereikia. „Šypsnio“ klinikoje retinuoto danties šalinimas atliekamas greitai ir neskausmingai: chirurginiu būdu atveriami minkštieji audiniai ir protinis dantis pašalinamas. Tiesa, retinuotų dantų šalinimą reikėtų planuoti iš anksto, kadangi žaizdos gijimas ilgesnis nei po paprasto danties šalinimo. Patinimas šalinto danties srityje laikosi apie 3–4 dienas, todėl danties rovimas nepatariamas prieš keliones, svarbias šventes ar susitikimus.

Dažniausios dantų šalinimo priežastys:

 • Netaisyklinga danties padėtis.
 • Išplitę periodonto infekciniai susirgimai (parodontozė).
 • Stipriai suiręs danties vainikas.
 • Pūlingas procesas prie danties šaknies.
 • Dėl ortodontinio gydymo (prieš breketų nešiojimą).
 • Sutrikęs danties dygimas.

Kaip reikia elgtis po danties šalinimo?

Po danties šalinimo procedūros labai svarbu griežtai laikytis individualių gydytojo nurodymų.
Bendrosios rekomendacijos:

 • 20–30 min. laikykite sukandę sterilų tamponėlį, kad sustabdytumėte kraujavimą.
 • 2 val. nevalgykite.
 • Šalinimo dieną dantų neskalaukite jokiais skysčiais.
 • Nevalgykite kieto, karšto maisto.
 • Nekelkite nieko sunkaus.
 • Venkite karštų patalpų (pirties).
 • Dantis valykite atsargiai ir švelniai.
 • Kitą dieną skalaukite antiseptiniais tirpalais.

Jei laikysitės šių nurodymų, žaizda po danties šalinimo sugis greitai ir neskausmingai.