Dantų šaknų kanalų gydymas

Endodontinis gydymas – tai procedūra, kurios metu atliekamas dantų šaknų kanalų ir kaulo, esančio apie šaknų viršūnes, gydymas. Simptomai, rodantys endodontinio gydymo būtinybę, yra stiprus skausmas (ypač kramtant ar stipriai sukandus dantis), patinusios dantenos, padidėjęs jautrumas šaltiems ir karštiems dirgikliams. Deja, būna situacijų, kuomet pacientas nejaučia jokių simptomų, todėl būtina atlikti reguliarią dantų patikrą – laiku atliktas dantų šaknų kanalų gydymas užkerta kelią bakterijų plitimui ir pašalina bet kokius skausmus. Itin dažnai endodontinis gydymas yra vienintelis būdas išsaugoti dantį. „Šypsnio“ odontologijos klinikoje dirba kvalifikuoti ir ilgametę patirtį turintys specialistai, kurie atliks visus būtinus tyrimus ir patars dėl optimaliausio gydymo konkrečiu atveju. Endodontiniam gydymui naudojama profesionali, geriausius rezultatus užtikrinanti įranga: mikroskopas, kaitmeninis rentgenas ir speciali artinanti optika.

Kada reikalingas endodontinis gydymas?

Dantų šaknų kanalų gydymas reikalingas tuomet, kai komplikuojasi dantų kariesas, kyla infekcija dantų šaknų kanalų sistemoje bei kitos įvairios problemos, atsiradusios dėl seno nekokybiško endodontinio gydymo.

Laiku nesikreipiant į gydytoją, danties kariesas pasiekia pulpą (nervą), todėl kyla nervo uždegimas – pulpitas. Paprastai pacientas jaučia labai stiprius naktinius danties skausmus, kurie neleidžia užmigti, o nuskausminamieji vaistai nepadeda. Jei uždegimas negydomas, infekcija išplinta į aplinkinius audinius, todėl susidaro pūlinys prie danties šaknies. Tokiu atveju galite jausti maudimą žandikaulyje. Kartais pastebima fistulė (spuogelis) dantenose, kas parodo lėtinį periodontitą.

Endodotinio gydymo eiga ir priemonės

Endodontinio gydymo tikslas – pašalinti infekuotus danties ir uždegiminius audinius iš dantų šaknų kanalų, tuomet – hermetizuoti juos šiuolaikinėmis plombinėmis medžiagomis.

Sėkmingam endodontiniam gydymui būtina kvalifikuoto specialisto pagalba, moderni darbo įranga ir instrumentai. Dantų šaknų kanalai valomi mechaniškai ir plaunami dezinfekuojančiais tirpalais. Sudėtingi atvejai gydomi pasitelkiant mikroskopą, kuris užtikrina kokybišką ir rezultatyvią endodontinio gydymo eigą – naudojant mikroskopą, galima tiksliai ir kokybiškai pašalinti infekuotus, mirusius danties audinius, taip atveriant visus pridėtinius kanalus, kad juos būtų galima dezinfekuoti ir pašalinti infekciją iš kanalų sistemos. Paruošti kanalai yra hermetizuojami plombinėmis medžiagomis, kad infekcija nepasikartotų. Endodontiniam kanalų plombavimui naudojamos šiuolaikinės plombinės medžiagos, kurios užtikrina optimaliausius rezultatus. Tinkamai sugydytas dantis turi būti atstatytas vainikėlių užklotu arba plombine medžiaga.