Dantų estetinis plombavimas

Estetinis plombavimas – procedūra, kurios metu atkuriami pažeisti ar estetiškai nepatrauklūs dantys. Praktika rodo, kad atlikus procedūrą pacientai kur kas dažniau šypsosi ir labiau savimi pasitiki. Estetinis dantų plombavimas – tai kiekvieno natūralaus danties audinio atkūrimas, atkartojant natūralią jo anatomiją: danties formą, spalvą ir funkcionalumą.

„Šypsnio“ klinikoje dirba ilgametę patirtį turinčios estetinio plombavimo specialistės gyd. Vaida Zakarauskienė (Kriščiūnaitė) ir gyd. Karolina Šimoliūnienė. Procedūros metu naudojamos aukštos kokybės plombos, savo tvirtumu, estetika ir šviesos pralaidumo koeficientu prilygstančios natūralaus danties audiniams. Danties spalva ir forma parenkama, atsižvelgiant į paciento pageidavimus, žmogaus veido formą, odos atspalvį, taip pat – estetikos ir proporcijų dėsnius. Dirbame su aukštos klasės estetinėms restauracijoms skirtu kompozitu „Enamel Plus“ ir kitomis plombinėmis medžiagomis, kurios išlieka nepakitusios, net ir sudėtingomis burnos ertmės sąlygomis.

Mylėkime savo šypseną!

Kiekvienas esame susidūrę su didesniais ar mažesniais šypsenos defektais. Kartais gatvėje pastebime žmones su neįprastai tamsiu ar tiesiog nuskilusiu dantuku, kartais pasižiūrėję į veidrodį pagalvojame, kad vienas ar kitas dantis tiesiog galėtų būti gražesnis… Neretai mūsų šypsenai būtent to ir trūksta. Šiuo atveju reikalingas estetinis plombavimas –modernus gydymo būdas, skirtas atkurti pažeistus ar dėl natūralių priežasčių neestetiškai atrodančius dantis ir džiaugtis švytinčia šypsena!

Kodėl estetinis plombavimas – vienas populiariausių pasirinkimų?

Estetinio plombavimo procedūra yra pirmaujanti dantų atkūrimo ir šypsenos dailinimo priemonė, vertinama dėl minimaliai žalojamų sveikų dantų audinių ir neturinti jokių šalutinių pasekmių. Šiai procedūrai atlikti reikalingas pats mažiausias laiko intervalas lyginant su kitomis dantukų atkurimo technikomis (protezavimas, ortodontinis gydymas). Dažniausiai pakanka vieno vizito, po kurio jau galite džiaugtis nauja šypsena. Estetinis plombavimas itin dažnai rekomenduojamas kaip pirmas žingsnis, esant dantų pažeidimams dėl traumų, karieso, natūralių (įgimtų) dantų defektų vizualiai pastebimose vietose bei kitų estetinį vaizdą gadinančių priežasčių.

Estetinio plombavimo eiga

Estetinio plombavimo metu patyrę gydytojai atkuria identišką buvusio danties formą arba ją patobulina pagal estetikos proporcijas, bendrą situaciją bei paciento pageidavimus. Atkuriama spalva, deranti prie kitų dantų, ir suteikiamas maksimaliai geras estetinis vaizdas. Specialistai, naudodami specialiai tam skirtas medžiagas, atkuria dantį sluoksnis po sluoksnio, pašalindami tik pažeistus audinius ir tausodami sveikuosius.
Estetiškai plombuojant dantis naudojamas specialiai šiai procedūrai skirtas kompozitas (dar žinomas kaip estetinė plomba), pasižymintis itin geromis tvirtumo, ilgaamžiškumo savybėmis, ir turintis daugybę dantų spalvos atspalvių, leidžiančių specialistui parinkti idealiai atitinkantį Jūsų natūralią danties spalvą. Dažniausiai estetiškai plombuojami priekiniai dantys, tačiau ši metodika puikiai tinka ir krūminiams dantims. Tokiu kompozitu sugydyti krūminiai dantys visiškai nesiskiria nuo sveikų. Plombos kontūrai „suliejami“ su sveikais audiniais, paversdami juos nematomais.

Bendraukite su profesionalais!

Nepaisant paprastai ar net buitiškai skambančio pavadinimo „estetinis plombavimas“, ši procedūra reikalauja itin aukšto lygio kvalifikacijos. Specialistas privalo ne tik turėti reikiamas charakterio savybes, itin tikslų ir subtilų estetikos suvokimą, jautrias akis smulkiems atspalvių tonams parinkti, bet ir reguliariai dirbti šioje srityje, siekiant išlaikyti meistriškumą.
Estetinis plombavimas yra sudėtinga, daug laiko, kruopštumo, specialių įgūdžių ir gydytojo gabumų reikalaujanti procedūra, todėl besirenkantiems šį metodą reikėtų būti kantriems, kartais gydytojo kėdėje praleisti ir visą dieną.

Mūsų estetinio plombavimo darbus galite pamatyti apsilankę „galerijoje“.

Estetinis plombavimas

Estetiškai plombuoti dėl bruksizmo pažeisti dantys Šypsnio odntologijos klinikoje