Porceliano laminatės

Porcelianinės dantų laminatės – tai plonos plokštelės, dengiančios matomą danties paviršių. Laminavimo procedūra – greitas, tvirtas, estetiškas ir danties audinius tausojantis būdas, leidžiantis džiaugtis patrauklia ir spindinčia šypsena.

„Šypsnio“ klinikoje gaminamos individualios, konkrečiam pacientui pritaikytos dantų laminatės priekinių ar krūminių dantų estetikos bei anatomijos atstatymui. Laminačių gamybai naudojama tvirta presuota bemetalė keramika, todėl estetinis dantų protezavimas užtikrina ilgalaikį ir patikimą rezultatą. Svarbiausias laminačių pranašumas, lyginant jas su estetiniu plombavimu, yra ilgaamžiškumas – bematė keramika nekeičia spalvos ir negeria pigmentinių medžiagų, jų nereikia kasmet poliruoti. Bemetalė keramika yra keturis kartus stipresnė už bet kokią plombinę medžiagą. Atlikus laminavimo procedūrą, dantis atrodo identiškas natūraliems dantims. Dirbame su ilgametę darbo patirtį turinčiais dantų technikais, kurie užtikrina optimalų rezultatą individualiu atveju.

Preparation

Porcelianinių dantų laminačių tvirtinimo procedūra

Danties formos plokštelės tvirtinamos ant danties paviršiaus, siekiant suteikti maksimalų estetinio vaizdo ir tvirtumo rezultatą. Danties emalis nušlifuojamas nuo 0,25 mm iki 0,5 mm (priklausomai nuo situacijos), nušlifuota dalis pakeičiama laminate.
Pagal paciento pageidavimą ir esamą situaciją (kitų dantų būklę ir išvaizdą), parenkama laminatės spalva, jos forma ir skaidrumas. Profesionaliai laminuoto danties neįmanoma atskirti nuo natūralaus. Tvirtumo savybės nenusileidžia natūraliam dančiui, o kai kuriais atvejais net ir yra geresnės.

 

Porcelianinių laminačių gamyba

Laminatės gaminamos iš presuotos keramikos (porceliano). Jos gali būti standartinės arba individualios kiekvienam pacientui.

  • Individualios laminatės gaminamos individualiai pagal paciento pageidavimą, esamą situaciją ir gydytojo galutinį sprendimą. Jos pasižymi geresniu estetiniu vaizdu dėl žymiai didesnių pritaikymo galimybių (galimybė pasirinkti spalvą, formą, skaidrumą) ir dažnai leidžia apsaugoti maksimaliai daug sveiko danties audinio, kadangi, skirtingai nei standartinės laminatės, individualios laminatės yra pritaikomos prie protezavimui paruošto danties, o ne atvirkščiai.
  • Standartinės laminatės gaminamos keleto formų ir spalvų. Forma gali būti dalinai pritaikoma, tačiau galutinis rezultatas visais atvejais nusileidžia individualiai gaminamoms. Standartinės laminatės naudojamos dėl mažesnių finansinių kaštų pacientui ir paprastesnės laminavimo procedūros.

Veneers

Kodėl verta rinktis dantų laminavimą?

Dantų laminavimas porcelianinėmis laminatėmis yra rekomenduojamas didesnio danties (dantų) pažeidimo atvejais dėl kelių priežasčių:

  • Porcelianas yra itin tvirta, dėvėjimuisi beveik nepasiduodanti medžiaga, užtikrinanti ilgaamžį ir puikų rezultatą.
  • Dantys tampa atsparesni mechaniniams pažeidimams (nuskilimai, suaižėjimai, dilimas, ypač esant lengvam bruksizmui).
  • Skirtingai nei estetinis plombavimas, laminačių nereikia reguliariai prižiūrėti pas gydytoją (poliruoti ir pan.).
  • Atsparumas spalvos pakeitimui, lyginant su kitomis priemonėmis (kava, rūkymas, raudonasis vynas).

 

Paprastai danties / dantų laminavimas reikalauja 2–3 apsilankymų pas gydytoją.