Vaikų dantų gydymas

Vaikų dantų gydymas – atsakinga procedūra, reikalaujanti profesionalaus gydytojo darbo ir psichologinio mažojo paciento pasirengimo. „Šypsnio“ klinikoje pieninių vaikų dantukų sveikata rūpinasi gydytoja Monika. Pirmasis vizitas – tai susipažinimas su gydytoja ir odontologijos kabinetu. Jei po pirmojo vizito, vaikas vis dar jaučiasi nedrąsus, gydytoja skiria laiko bendravimui ir susipažinimui per kelis vizitus – tik tuomet, kai vaikas jaučiasi atsipalaidavęs, pereinama prie dantų gydymo procedūrų. Jei reikia, gydymo metu naudojama aplikacinė ir vietinė nejautra, kad vaikų odontologija mažajam pacientui nekeltų nei skausmo, nei streso. Po kiekvienos procedūros, vaikas gauna dovanų mažą siurprizą už sėkmingai sugydytą dantuką.

Tinkama pieninių dantukų priežiūra

Vaikų dantukais reikia rūpintis nuo tada, kai jie pradeda dygti. Prieš kiekvieną valgį ir po jo dantukus reikėtų valyti silikoniniu dantų šepetėliu, krapštuku arba drėgnu skudurėliu.
Pieninius dantukus prižiūrėti reikia taip pat, kaip ir nuolatinius, priešingu atveju, gali atsirasti skausminga infekcija arba išsivystyti rimtos burnos ligos (pulpitas, periodontitas).

Nuo pat mažens vaikus reikėtų mokyti, kaip tinkamai valytis dantukus, kokias burnos higienos priemones naudoti. Iš pradžių (iki 6 metų) valymą turi prižiūrėti tėveliai, kadangi mažųjų judesiai būna netikslūs.

Psichologinis vaiko paruošimas

Visų pirma vaikų odontologija – tai tinkamas bendravimas su vaiku, siekiant išvengti bet kokių prastų asociacijų arba, dar blogiau, – baimės odontologui. Vaikų dantų gydymas išsiskiria tam tikra specifika – t. y. pieninių dantukų gydymas, nuolatinių dantų augimo priežiūra, ir – teisingos burnos higienos formavimas.

Dar neturint dantukų problemų, vaikus reikėtų pratinti lankytis pas odontologą, kad vaikas būtų pasiruošęs psichologiškai. Rekomenduojama lankytis bent kartą per metus. Profilaktinė apžiūra bus nemokama ir truks iki 10 min. Laiku nepradėjus gydyti pieninių dantų, gali atsirasti ir kitų elgesio sunkumų: susierzinimas, nemiga, apetito sumažėjimas, elgesio sutrikimai.

Išdygus pirmiesiems nuolatiniams dantukams, ypač krūminiams, rekomenduojama gydytojo-odontologo apžiūra. Jų paviršių klinikoje galima padengti specialiomis medžiagomis – silantais, kurios neleidžia susidaryti apnašoms, užsilaikyti maisto likučiams dantų vagelėse ir užkerta kelią bakterijų dauginimuisi. Svarbu įtikinti vaikus, kad odontologo bijoti nereikia, o visos atliekamos procedūros yra reikalingos.